Para Çekme CASHIXIR, JETON, PAYKWIK, JETON CÜZDAN, PAYKASA

Texas Holdem Poker Elleri ve Nasıl Oynanır

19. yüzyıldan bu yana oynanan poker, dünyada birçok kişi tarafından vazgeçilmeyen bir kart oyunudur. Poker oyununun çeşitleri bulunsa da Örnek Türk Pokeri gibi, poker denince akla gene de ilk olarak Holdem gelir.

Poker oyunu için 3 gerekli unsur bulunmaktadır. ŞANS, SABIR ve TAKTİK. Bunları bir arada bulundurduğunuz gün alın 52’lik desteği, çağırın arkadaşlarınızı daha sonrası gelsin paralar. Yada kimseyi o an bulamadın mı? Üzülme! Hemen gir Türkiye’nin en güvenilir sitelerinden biri olan Bets10’a, aç poker bölümünü, başla oynamaya. Sonrası BAM, BAM,BAM.

Texas Holdem Poker Elleri ve Nasıl Oynanır

https://www.bets10up.com

Bir poker eli her zaman 5 kartla yapılır. En az 2 en çok 10 kişi ile oynanan bir oyundur. Masada yeterli katılım sayısı olduğu sürece devam edebilen oyunda kart sıralamasıysa şöyledir: A,K,Q,J,10,9,8,7,6,5,4,3,2

Texas Holdem Poker Elleri 

1 – Royal Flush

Pokerdeki en güçlü eldir. Aynı renkten As, Papaz, Kız, Vale ve On dan oluşur. Absolute nuts yani tam çılgın el olarak bilinir. (Aynı cins A-K-Q-J-10 sıralamasıdır)

2 – Straight Flush

Pokerdeki en güçlü 2. Kombinasyondur. 5 sıralı kağıdın aynı renkte olmasıyla oluşur. Eğer iki oyuncuda sıralı renk varsa büyük olan kazanır. Örnek: Kupa 4-5-6-7-8

3 – Kare ( Four of a Kind)

Aynı tip 4 kağıdın aynı tip olmasıyla oluşur. Örneğin 4 adet Kız gibi. Eğer iki kişide de 4 ‘ lü varsa en üst olan eli alır. Eğer ikisinde de aynı kare varsa en büyük 5. Kağıdı olan kazanır, sonuçta poker 5 el olmak zorundadır. Örnek: A-A-A-A-K en büyüğüdür.

4- Full House

Full House 3 ‘lü ve per den oluşur. Eğer iki kişide full house varsa , En üst üçlüsü olan kazanır. Eğer ikisinde de en yüksek üçlü varsa bu sefere per in güçlüsü kazanır. Örnek: 3 tane ‘A’ 2 tane ‘K’ gibi

5 – Flush (Renk)

5 kağıtta aynı tipte ise renk olur. Yani 5 tane maça, 5 tane sinek gibi. Renk derken renkten değil tipten bahsederiz. Maça ve sinek aynı renk diye renk olmaz unutmayın. Eğer iki oyuncunun da rengi varsa yüksek rengi olan kazanır.

6 – Straight (Kent)

Sıralı 5 karta kent denir. Eğer iki oyuncuda da kent var ise, yüksek olan kazanır. Örnek: A-Q-6-J-2

7 – Üçlü ( Three Of a Kind – Trips )

3 tane aynı olan kağıttan varsa set olur. Eğer iki oyuncuda da set varsa yüksek üçlü kazanır. Eğer aynı üçlü varsa en yüksek yan kağıdı olan kazanır. Sonuçta unutmayalım poker eli beş kağıttan oluşur.

8 – Döper ( İki Çift – Two pair)

İki tane aynı ikili kağıttan varsa ikili olur. Eğer iki oyuncuda da ikili varsa yüksek ikili kazanır. Aynı peri olanların içinde daha yüksek kartı olan kişi kazanır. Eğer iki kişide aynı döper varsa 5. Kağıdı yüksek olan kazanır.

9 – Per (One Pair)

İki tane aynı kağıda denir. Aynı peri olanların içinde daha yüksek kartı olan kişi kazanır. Eğer aynı yüksek kartları varsa ikinci yüksek kağıtlara bakılır. Eğer onlarda aynı ise 5. Kağıda bakılır. Bu diğer kağıtlara kicker denir.

10 – Yüksek Kart (High Card)

Eğer periniz yoksa, artık tek kağıtların gücüne bakılır. Eğer showdown’ da 2 kişi varsa peri ve daha iyisi olmayan artık yüksek kağıdı olan kazanır.

Artık poker oynamayı biliyorsun. Oynamaya başlayabilirsin. Poker hakkında detaylı bilgi almak için TIKLA

Bets10’da poker bonusunu kaçırma. Bonusunu al, oyunu oyna, kazancına kazanç kat. 

Haftalık Poker Turnuvası Hemde 2000 TL Nakit Ödüllü

Bets10 Kazandırır.

Güncelleme : 31.05.2018

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.